50 WOM

Wyniki

 

REPREZENTACJA DZIELNICY WAWER NA INDWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE 

WYNIKI MISTRZOST DZIELNICY WARSZAWA WAWER W BIEGACH SZTAFETOWYCH 2017  

 

 

RELACJE Z 51 WOM

Mamy wyniki oficjalne z finałów warszawskich 51 WOM w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 12 października 2017r.na terenie Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach. Naszą Dzielnicę reprezentowali uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Sportowych nr 70 na Bajkowej. Biorąc pod uwagę wszechstronny profil szkoły, zajęte miejsca w zawodach należy uznać za zadawalające i odzwierciedlające wysiłek uczniów i trenerów w osiągnięty wynik. W kategorii Szkół Podstawowych dziewczęta zajęły siódmą a chłopcy czwartą lokatę. 
W kategorii Szkół Gimnazjalnych i VII klas Szkoły  Podstawowej dziewczęta były ósme a chłopcy na jedenastym miejscu. Gratulujemy. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

10 października na obiekcie Syrenka odbył się X Wawerski Trójbój Lekkoatletyczny organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Wawer. Udział wzięło 20 drużyn z 5 wawerskich szkół podstawowych: Nr 195, 109, 76, 124 i 204, w sumie 120 zawodników. Uczestnicy brali udział w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (klasy IV) i starszej (klasy V-VI). Każda drużyna składała się z 6 zawodników. Startowano w trzech konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Uzyskane rezultaty przeliczane były na punkty. Zwycięskie szkoły oprócz medali otrzymały również nagrody rzeczowe. Wyróżnieni zostali też uczniowie, którzy uzyskali najlepsze rezultaty w poszczególnych konkurencjach i grupach wiekowych. Medale i nagrody wręczali: Zastępca Dyrektora OSiR Wawer pan Sylwester Rudziński oraz Naczelnik Wydziału Sportu pan Radosław Ziółkowski. 

 


 

------------------------------------------------------------------------------------------------

Finały indywidualnych biegów przełajowych odbyły się 5 października, pierwszy raz na terenach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Od strony sportowej i organizacyjnej były udane, jedynie pogoda nie dopisała bo padał deszcz, ale przynajmniej było ciepło. W zawodach brało udział około 1900 zawodników w tym 94 z Wawra. Na najlepszym czwartym miejscu ukończył swój bieg Mateusz Krypa z SP nr 140, natomiast Kuba Łapiński z SP 76 był siódmy. W pierwszej dwudziestce
w swoich biegach byli:

  • Paweł Michalski SP128                    14 m-ce
  • Kacper Dakowicz  SP 86                   15 m-ce
  • Zosia Górska   G 106                        17 m-ce
  • Franek Gniadzik SP 140                   17 m-ce
  • Zosia Górska   G 106                        17 m-ce
  • Daniel Sobolewski SP204                18 m-ce
  • Ola Wróbel SP 28 s. Felicjanek       18 m-ce
  • Julia Firląg  SP204                             20 m-ce
  • Bartosz Rutkowski   G 105              20 m-ce

 

Pozostali startujący przybiegali na pozycjach w środku stawki. Wyniki klasyfikacji naszej dzielnicy poznamy później o czym natychmiast poinformujemy. Dziękujemy opiekunom poszczególnych ekip za ich pracę, a startującym za nieszczędzenie wysiłku w zawodach.

galeria: http://sztukakadru.pl/galerie/warszawska-olimpiada-mlodziezy/WOM%20Fina%C5%82y%20-%20biegi%20indywidualne%205.10.2017/index.html

----------------------------------------------------------------------------------------------

W dniach 18-19.09.2017 r rozegrane zostały zawody o Mistrzostwo Dzielnicy Wawer w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w kategorii młodzieży (kl. VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III wygaszanych gimnazjów).

Brali w nich udział: chłopcy ze szkół  Nr 102, 103, 104, 105, 106 i s. Felicjanek oraz dziewczęta ze szkół Nr 101, 103, 104, 105 i 106. Udało się trafić na bezdeszczową pogodę. Zaszczyt reprezentowania dzielnicy w finałach warszawskich wywalczyły szkoły: Nr 105 w kategorii dziewcząt i Nr 106 w kategorii chłopców.

Życzymy im powodzenia. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniach 11 i 15 września 2017 r. odbyły się zawody o mistrzostwo Dzielnicy Wawer w biegach przełajowych - sztafetowe i indywidualne. 

Pogoda dopisała – nie padało. Frekwencja dopisała. Zawody przebiegły sprawnie dzięki dobrej pracy organizatorów oraz sportowej postawie i uczciwej  rywalizacji uczestników, którym dzielnie pomagali ich opiekunowie.